CEIAS
BRNO TALKS CHINA: Česká politika voči Číne

by

May 5, 2017 in Aktivity

BRNO TALKS CHINA: Česká politika voči Číne

Pátá debata cyklu BRNO TALKS CHINA společně pořádaného platformou PřeszeďInštitútem ázijských štúdii se pokusí odpovědět na klíčové otázky dnešních dnů: Jaká je Česká politika vůči Číně? Co můžeme od Číny získat a jak?

O nich přijedou do Brna s Richardem Turcsányim debatovat hosté Jan Hebnar, bývalý diplomat a majitel konzultační a obchodní společnosti zaměřené na styk s Čínou a s ním analytik Asociace pro mezinárodní otázky, specialista na zahraniční vztahy s Čínou, Václav Kopecký.

V úterý 2. května od 18:30 v kavárně Panksy (Jaselská 17, Brno)

Václav Kopecký

Analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky se specializací na zahraniční vztahy Číny. Dřívě se věnoval taktéž problematice čínské environmentální politiky. Momentálně externě vyučuje na Karlově univerzitě kurz věnující se vztahům Číny a střední Evropy. Absolvoval bakalářské studium teritoriálních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a magisterský obor Moderních čínských studií na University of Nottingham ve Velké Británii. Mimo to strávil jeden rok na Tsinghua University v Pekingu a University of Kent v anglickém Canterbury. V minulosti také působil např. jako poradce Technologické agentury ČR v Číně.

Jan Hebnar

Bývalý diplomat působící v Číně. Vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií MU a MBA na Peking University. Zabývá se Asií, asijskou ekonomikou, společností a kulturou, přednáší na vysokých školách v ČR a Šanghaji interkulturní management, strategický management a mezinárodní vyjednávání. Je členem dozorčí rady European Chamber in China a šéfredaktorem komunitního občasníku o podnikání v Číně Šanghaj Plus, vydávaného Generálním konzulátem České republiky v Šanghaji. V letech 2013 až 2016 pracoval jako ředitel společnosti Kinex Shanghai – čínské pobočky holdingu HTC vlastnící i český ZETOR. V současné době vede konzultační a obchodní společnost SINOVIA, která se obchodem s Čínou zabývá.

Richard Q. Turcsányi

vystudoval mezinárodní vztahy, politologii a ekonomii na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2016 získal doktorát na FSS MU a od té doby pracuje jako odborný asistent na Ústavu teritoriálních studií Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity. Je zakládajícím členem slovenského Inštitútu ázijských štúdií a ředitelem nezávislého think-thanku STRATPOL. Jako externí spolupracovník působí v pražském Ústavu mezinárodních vztahů nebo jako analytik Institutu pro dobře spravovanou společnost (SGI) v Bratislavě.

[su_slider source=”media: 1840,1839,1838″ centered=”no”]

Authors

office@ceias.eu

Murgašova 3131/2
81104 Bratislava
Slovakia

Sign up for our newsletter to receive the latest news and updates from CEIAS.

All rights reserved

CEIAS 2023